טיול לגאורגיה – אוגוסט 2018

למי שמעוניין לראות נופים עוצרי נשימה . תרבות קסומה אוכל טוב מוזמן להצטרף אלינו מירב 054482821

[slideshow_deploy id='1162']

מסלול הטיול:

יום 1: ת“א – טביליסי לינה

Georgia-Tbilisi-Trip-01

טביליסי – עיר הבירה של גאורגיה.

טיסה משדה התעופה בן גוריון על פי השעה הנקובה בכרטיס. יש להגיע לשדה התעופה כ- 3 שעות לפני הטיסה.
בשדה התעופה בטביליסי ניפגש ביציאה מאולם איסוף המזוודות ליד בנק אוף גאורגיה (קאונטר בצבע כתום להחלפת כסף) הממוקם באולם מקבלי הפנים בשטח המקורה.

יום 2: טביליסי תור – גוורי – מצחטה – טביליסי

Georgia-Rustaveli-Trip-01

שדרות רוסטבלי (Rustaveli)

הבוקר נצא לטיול בבירה ששוכנת על גדות הנהר מטקווארי. נטייל לאורך שד' רוסטבלי המדהימות ,נתרשם משחזור המבנים שנעשה ביד אומן ומהשיפוץ שנערך בכל בניין ובניין. נחלוף על פני בניין האופרה ובניין הפרלמנט, משם נמשיך אל עבר כיכר החופש ,אל הרובע העתיק בו נבקר במרחצאות הגופרית,ברובע היהודי ,בבית הכנסת, נבקר במבצר נאריקאלה ובתצפית המרהיבה המשקיפה על כל העיר. נמשיך לטייל במדרחוב שארדן אשר שופץ ושוחזר להפליא, בתוך סמטאותיו הוקמו מסעדות, בתי קפה וגלריות לאומנות.
לבסוף נגיע לקתדרלת השילוש הקדוש המפוארת ונטייל ברחובותיה המרכזיים של העיר. משם נצא לכיוון מנזר ג‘וורי, אחד המנזרים היפים והחשובים בגאורגיה. משם נמשיך למצחטה שהיא אחת הערים המעניינות במדינה והמקום הטוב ביותר ללמוד על ההיסטוריה הגאורגיאנית.העיר ששימשה כבירתה של גאורגיה בין המאה ה 3 – לפנה“ס ועד המאה ה 5 – לספירה,זוהי העיר בו קיבלה גאורגיה על עצמה את הנצרות. מצחטה היא מקום מצוין לראות דוגמאות לאדריכלות גאורגיאנית מוקדמת וזו נמצאת באתרים המרכזיים של העיר. מצחטה נמצאת במרחק של כחצי שעה נסיעה מעיר הבירה ויושבת על מפגש הנהרות מטקווארי וארגווי ומהווה מרכז דתי של גאורגיה.מצחטה ידועה גם בשם "ירושלים הקטנה", בא קבורים מלכי גאורגיה. נתרשם מקתדרלת סווטיצחובלי שנקראת: "העץ נותן החיים", נשמע את הסיפור של סידוניה שנקברה במקום ועל קברה צמח עץ ונבין את הקשר היהודי לנצרות בגיאורגיה. חזרה ללינה בטביליסי.

יום 3 : בדרך הצבאית לעבר הקווקז הגבוה – גודאורי

Georgia-Fortress-Ananuri-Trip-02

מבצר "אנאנורי"

הבוקר ניסע לכיוון "קאזבגי" דרך נופים הרריים מדהימים. נצפה לעבר הרים המתנשאים לגובה של כ-5000 מטר. ניסע לאגם "זינוואלי" אשר מימיו מוזרמים לתחנת כוח המייצרת את החלק הארי מתצרוכת החשמל של טיבליסי רבתי. נמשיך בנסיעה למבצר "אנאנורי" אשר שימש מקום התבצרותם של ראשי השבטים הארגאווים בעבר. נחצה את הגבול הגיאוגרפי בין אירופה לאסיה ונמשיך לקווקז הגבוה. נבקר במונומנט האחווה שהוקם על ידי הרוסים לציון 200 שנות ידידות בין המדינות. נמשיך בנסיעה באיזורים הרריים מרהיבים בכביש המוביל אל עבר הר הגעש הכבוי "קאזבגי". ההר השני בגובהו בגאורגיה המתנשא לגובה של 5047 מ‘. ההר מכונה על ידי המקומיים “הקרחון“, שכן פסגתו מושלגת במהלך כל ימות השנה ונופו הוא מן המרהיבים בקווקז. בדרכנו חזרה נעצור באתר הסקי האיכותי בגודאורי הנמצא כשעתיים מטביליסי. לינה בקווקז/ טביליסי.

יום 4: טביליסי – קאחתי – סיגנרי – חבל היין

Georgia-Signagi-Trip-01

העיירה סיגנארי

הבוקר נצא לטייל בחבל היין "קחתי" הממוקם באזור המזרחי של גאורגיה עתיר בגפנים ויקבים. ניסע בדרכי עפר דרך כפרים שתושביהם חיים כמו לפני מאותשנים. ככל שיותיר הזמן נבקר באחד מבתי הכפר לחוות חוויה אותנטית זו. לדעת הגאורגים גאורגיה היא ארץ המוצא של היין. קיים מחקר ארכיאולוגי המציג עדויות לקיומה של תרבות יין בגאורגיה לפני 7000 שנה. רבים מאמינים כי המילה האנגלית “wine“ נגזרת מן המילה הגאורגית “gvino“. היין ממלא תפקיד מרכזי בטקס הכנסת האורחים הגאורגי ומשמש כסמל לידידות. נבקר בעיירה ציורית מדהימה ששמה "סיגנארי", אשר שוחזרה לאחרונה וידועה כ“מלכת היופי“ של העיירות בגאורגיה. עיירה זו הממוקמת על פסגת גבעת "קחתי" מסוגרת בחומות המגן הארוכות הסובבות אותה. החומות נבנו בימיו של המלך ארקלה השני במחצית השנייה של המאה ה-18. לאורך החומה 26 מגדלים הנקראים על שמם של כל אחד מכפרי הסביבה. המקום שימש בעבר כמקום מפלט. מהעיר נצפה לעבר נופים נהדרים של עמק "אלאזאני" והרי הקווקז הגבוהים. נעשה הליכה על החומות של העיירה ונבקר בצריחים ובמגדלי השמירה של העיר. בשעות אחר הצהריים, נאכל ארוחה גיאורגית טיפוסית שכוללת יין שיוצר בייצור ביתי. נשתה כוס לחיים בהנחיתו של “הטמאדה“ ונלמד את מנהגי השולחן הגאורגי. (הארוחה אינה כלולה בחבילה וניתנת בתשלום ע"פ החלטת / בקשת המשתתפים בטיול ובתיאום עם המדריך). נצפה בתהליך האפייה של ה“פורי“ הלחם הגאורגי ובתהליך הכנתו של הממתק הגאורגי “צורצחלה“ העשוי מאגוזי מלך העטופים במרקחת ענבים. לינה בטביליסי

יום 5: טביליסי – גורי – קוטאיסי

Georgia-Kutaisi-Trip-01

קוטאיסי העיר השנייה בגודלה בגאורגיה

הבוקר נצא לביקור בגורי עיר הולדתו של סטאלין, שליטה לשעבר של ברית המועצות. מוזר כיצד העריץ זוכה להערכה רבה עד עצם היום הזה על ידי בני עירונטייל סביב המוזיאון שניבנה עבורו ונתארח במשרדו ובקרון הרכבת ששימש אותו במשך שנים לכל נסיעותיו מכיוון שלסטאלין היה פחד מטיסות. משם נמשיך לקוטאיסי העיר השנייה בגודלה בגאורגיה, שהיא אחת הערים היפות והעתיקות במדינה. העיר ששוכנת במערב גאורגיה, על גדות נהר Rioni, שימשה כבירת האזור מספר פעמים במהלך ההיסטוריה וקיימים בה אתרים ארכיאולוגיים רבים.
לינה בצחלטובו

יום 6: קוטאיסי – זוגדידי – מסטיה סוונטי

Georgia-Mestia-Trip-01

מסטיה שבצפון-מערב גאורגיה

הבוקר נצא בדרך היפה שלאורך מישור החוף לכיוון זוגדידי ומשם נמשיך לטפס לכיוון מסטיה סוונטי – הלא הוא הקווקז הגבוה.
הדרך מדהימה ביופייה והנופים הנשקפים ממנה הם מהיפים והמיוחדים בעולם. בערב נגיע למסטיה שהיא המרכז האדמיניסטרטיבי של אזור רמת סוונטי הדרמטי. עיירה קטנה זו ניצבת כמונומנט רב רושם של התכנון הארכיטקטוני הגיאורגי.
המגדלים הסוונטיים של מסטיה מתנוססים כיער סלעים תחת הריה הגבוהים ביותר של גיאורגיה.
לינה במסטיה.

יום 7 : מסטיה – אושגולי – מסטיה

Georgia-Mestia-Trip-02

כפר אושגולי

הבוקר נצא לכפר אושגולי כפר זה הוכרז לשימור בידי אונסקו. אושגולי נחשב לכפר הגבוה ביותר בכל רחבי אירופה ובו מגדלי שמירה רבים. בשל גובהו הרב הוא מושלג במרבית ימות השנה. ביום ששוררת בו ראות טובה, הכפר צופה ישירות אל עבר ההר הגבוה ביותר באירופה, ההר שחרה (5068 מטרים( חזרה ללינה במסטיה

יום 8: חבל סוונטי שבקווקז העליון

Georgia-The-Caucasus-Mountains

הרי הקווקז

הבוקר נמשיך בטיול בחבל סוונטי המדהים. החבל נמצא בצפון מערב גאורגיה. הנוף השולט בחבל הוא פסגותיהם של הרי הקווקז, ביניהם הר שחארה הגבוה ביותר בגאורגיה, המתנשא לגובה 5,201 מטרים.חבל ארץ הררי, פראי ומבודד זה הוא לבטח אחד האזורים היפים בגאורגיה ומהמקומות היפים בעולם. איזור סוונטי לא עבר דיכויים של כובשים ותושביו שמרו על שפתם ומסורתם העתיקה. נסייר באזור ובערב נשוב ללינה במלון

יום 9 :מסטיה – בטומי או טביליסי

Georgia-Batumi-Trip-01

חופי העיר בטומי

הבוקר נצא בדרך המרהיבה לכיוון בטומי עיירת הנופש המקסימה השוכנת למרגלות הים השחור ונחשבת לאחת היפות בערי גאורגיה.
נעבור דרך מערות ומפלים בנופים מרהיבים בישובים כפריים שעצרו מלכת.
לינה בבטומי.

יום 10 :בטומי – טביליסי וחזרה לארץ

נחזור לטביליסי נסייר ברחובותיה קניות אחרונות ונצא לשדה התעופה חזרה לישראל מלאי חוויות מאחת המדינות היפות בעולם, מהכנסת האורחים הגאורגיאנית המיוחדת ומהמטבח המשובח שלה.

הטיול כולל:

  • טיסות ישירות.
  • העברות מהשדה למלון ובחזרה.
  • מיניבוס חדש וממוזג כולל דלק לפי תוכנית הטיול
  • פנסיון מלא
  • לינה במלונות בדרגת תיירות טובה לאורך המסלול כולל ארוחת בוקר וערב
  • כולל ארוחות ערב מסורתיות ואותנטיות ומופע פולקלור באחד מימי הטיול.
  • מלווים מצוות חוצי גבולות
  • * לא כולל ביטוח רפואי ומטען
  • * תשר למלווי הקבוצה
  • ייתכנו שינויים במהלך הטיול על פי החלטת הצוות המקצועי

חוצי גבולות חופשה בעיצוב אישי

צור קשר