טיול למרוקו – אוקטובר 2018

למי שמעוניין לראות נופים עוצרי נשימה . תרבות קסומה אוכל טוב מוזמן להצטרף אלינו מירב 054482821

[slideshow_deploy id='1407']

מסלול הטיול:

יום 1/ ג': ת"א – אירופה – קזבלנקה (GOLDEN TULIP)

המראה מנתב"ג לקזבלנקה דרך יעד באירופה. לאחר סידורי הכניסה נמשיך לקזבלנקה, בירה הכלכלית – מסחרית של מרוקו. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור היכרות ראשוני באתריה המפורסמים של העיר.

יום 2/ ד': קזבלנקה- רבט- טנג'יר (ATLAS ALMOHADES

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את העיר קזבלנקה, לכיוון העיר רבאט בירת הממלכה ומקום מושבם של משרדי הממשלה נסייר ברחבת ארמון המלוכה ונבקר במוזליאום שנבנה ע"י מיטב אדריכלי מרוקו בו טמונים המלכים מוחמד החמישי ובנו המלך חסן השני. ננסה להיכנס לתוך מתחם הקבר הדבר כרוך בהרמה ע"י המלווים מס לא מבוטל של מדרגות נעשה ככל הניתן בכדי לצלוח זאת נסייר ברחבת טור חסן שנבנה במאה ה-12. נגיע ללון בעיר הקוסמופוליטית טנג'ר.

יום 3/ ה': טנג'יר- טטואן- שפשואן- פאס (RAMADA)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר טנג'ר, ובמרכז העיר. נפרד מהעיר טנג'ר, נסע לעיר המיוחדת בהרי הריף העיר "שפשואן" העיר שעד המאה ה-19 לא היתה בה כניסה לנוצרים ויהודים העיירה שפשואן בנויה על צלע הר ולכן נעזר במלווים בכדי להצליח לטפס. ונגיע לעיר פס, להתארגנות ולינה במקום. ארוחת ערב ויציאה מאורגנת לערב פולקלור פאסי.

יום 4/ ו': פאס (RAMADA)

היום כולו יוקדש לעיר פס- העתיקה שבערי המלוכה, אשר שמרה, יותר מכל עיר מוסלמית אחרת, על צביונה העתיק. נסייר במלאח היהודי, ובאתרים יהודיים נוספים, ברחבת ארמון המלוכה ובמדינה העתיקה (פאס אל באלי) המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים ברחובותיה הצרים, נצפה על עבודת הבורסקאים, אמני אריגה, נגרות, נחושת, שטיחים, ג'יליז, צמחי מרפא ועוד.. ונמשיך למפעל הקרמיקה .

 

יום 5/ ש': פאס – איפראן – מידלת – א-ראשידיה – ארפוד (XALLUCA)

עם בוקר נעזוב את פס, ניסע דרומה לעיר הנופש איפראן, עיירת קיט בלב שמורת טבע, במרום הרי האטלס התיכון שנבנתה ע"י הצרפתים לשמש עיירת נופש. עיר מיוחדת אשר אינה דומה לשאר ערי מרוקו- שוויץ של מרוקו. נעבור ליד כפרי רועים נוודים ונגלוש אל שולי הסהרה. נמשיך בנסיעה לריש, עיירה קטנה השוכנת בפתחו של ואדי זיז ולמידלת עיר בגובה 1100 מ' שבה חיו יהודים, משם לעיר א-רשיידה, הממוקמת על אם הדרך לארפוד. שם נפגוש לראשונה בנופים של נאות המדבר: קסבות בנויות מלבני בוץ זרועות בין דקלים לאורך הנהר זיז. לקראת ערב נגיע אל העיירה ארפוד, בלב נווה המדבר תפיללת. העברה למלון וארוחת ערב.

יום 6/ א': ארפוד – קניונים- ארפוד (XALLUCA)

יום סיור לינה בארפוד

יום 7/ ב': מרזוגה – פוגארות – טנרירט – ווארזאזאת (KARAM)

עם שחר/שקיעה ניסע רכובים על ג'יפים, לראות את הזריחה/שקיעה מעל הדיונה הארוכה והגבוהה ביותר בסהרה "המרזוגה". מפגש מרגש עם המדבר העצום, אף שאנו נוגעים רק בשוליו. נחזור למלון לארוחת בוקר והתארגנות ונצא בדרכינו מערבה. נעצור לראות את שרשרת ה"פוגארות" שיטה יחודית של הבדווים לאגור מים. ניסע לקניון הטודרה אחד מפינות החמד של מרוקו. נעבור בעיירה טינרירט, בולמן תצפית על נהר הדאדס ומשם לעיר וורזאזאת. העברה למלון וארוחת ערב.

 

יום 8/ ווארזאזאת – איית בן חאדו – מרקש (RYAD MOGADOR GUELIZ)(KARAM)

היום ניסע בתוואי נופים מרהיב. נצא תחילה אל הקסבה המרשימה איית בן חאדו- הממוקמת למרגלות ההרים ומתנשאת כמבצר הבנוי מאבן חול אדומה. אם כל הקסבות שנבנתה ב-מאה ה16 ושימשה לאתר צילומים לסרטים כמו: גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד… משם ניסע למעבר ההרים טיזין טיצ'קה שבמרומי האטלס הגבוה, עד ל"פנינת הדרום", מרקש. נצא במאורגן ל"פנטזיה של עלי" ערב פולקלור ברברי רב משתתפים.

יום 9/ מרקש – אוריקה – מרקש (RYAD MOGADOR GUELIZ)

לאחר ארוחת הבוקר נטפס אל לב האטלס הגבוה דרך עמק האוריקה השופע ירק ומים, באזור הרי האטלס המשמש למפלט בקיץ לתושבי מרקש. נתרשם מצורת החיים בכפרים הברברים. ואחה"צ נחזור לעיר "מרקש". נבקר בכיכר המרכזית ע"ש ג'מע אל-פנה, שם הקצב הדינאמי של העיר בא לידי ביטוי במלוא עצמתו. נוכל לצמוא בסטות שונות של דוכני מזון, מופעי רחוב של להטוטנים, אקרובטים, מאלפי קופים, נחשים, מגלי עתידות, קוסמים, לוחשים ועוד.. נבקר במדינה הצבעוני והמרתק של מרוקו. נצפה אל אמני נחושת, נגרות, אריגה, שטיחים, צמחי מרפא ותבלין, אמנות הרקמה, והקפטנים. בתום הסיור נחזור לארוחת ערב במלון.

יום 10/ מרקש- אימליל – מרקש (RYAD MOGADOR GUELIZ)

הבוקר נסע לסיור לאימליל שםבאם יהיה ניתן ננסה לחוות רכביבה על פרדות למרות שדבר זה חריג לבעלי מוגבלויות ננסה להתנסות החווית ימי בניים זו נאכל ארוחת צהריים אצל הברברים ונשוב ונסייר בעיר האימפריאלית השנייה "מרקש"- הלב הפועם של מרוקו. העיר המפורסמת בעיקר בשווקיה הססגוניים ובעושר המונומנטים שבה, המייצגים את שושלת מרוקו.

יום 11/ מרקש – אגדיר (RYAD MOGADOR MEDINA)

לאחר ארוחת הבוקר, נצפה במסגד הכותביה ששימש מקום לירידי סופרים, אותו בנה יעקוב אל מנסור. בביהכ"נ סלאת לא-עג'אמה ובארמון לה באהיה, בתום הסיור נעזוב את העיר מרקש ונמשיך לכוון עיר הקיט והנופש, אגדיר. נעבור באזור עצי הארגאן, במידה ויתאפשר נבקר באחד המפעלים המזקקים שמן ונמשיך בנסיעה עד שנגיע לאגדיר. העברה למלון וארוחת ערב.

 

יום 12/ אגדיר (RYAD MOGADOR MEDINA)

יום מוקדש לסיורים באתריה המרכזיים של העיר. נצא לראות את הדייגים על ספינותיהם חוזרים עם השלל. נעלה אל המצודה החולשת על העיר ,נבקר באיזור התיירותי והמסחרי של אגדיר אשר לאורך החוף. נבקר בשוק אל-חד, המונה למעלה מ1000 חנויות. (במידה והשוק סגור, נגיע לשוק עין-זגיין) ולאחר הסיור נחזור למלוננו וארוחת ערב.

יום 13/ א': אגדיר – קזבלנקה (GOLDEN TULIP)

מהעיר אגדיר, נמשיך בדרכינו צפונה אל העיר אל ג'דידה העיר שנבנתה מחדש ע"י הפורטוגזים. אחה"צ נגיע לעיר הגדולה קזבלנקה- עיר נמל, ומרכז העצבים הכלכלי החשוב של מרוקו. העברה למלון.

יום 14/ ב': קזבלנקה (GOLDEN TULIP)

 

יום של סיורים שווקים והשלמות נצפה תחילה במסגד הגדול של העיר,שנבנה ב-1993 ובנייתו עלתה 850 מיליון דולר. משם נמשיך ונבקר ברובע אנפה,כיכר מוחמד החמישי ,בשוק חובוס ששימש את הצרפתים כשוק עובדים. בית הכנסת המפואר של קהילת יהודי קזבלנקה "בית אל". נחזור למרכזה של העיר להשלמה של קניות בשוק המדינה.

יום 15/ ג': קזבלנקה – אירופה – תל אביב

הבוקר נשים פעמינו אל עבר שדה התעופה הלאומי של קזבלנקה. לטיסה חזרה לתל אביב דרך יעד אירופי,אנו ננחת אור ליום ה-16. תם ונשלם הטיול! * ייתכנו שינויים לפי החלטת הצוות המקצועי הטיול כולל: פנסיון מלא כניסות לאתרים ערב פולקלור נסיעה ברכבי 4X4 מדריך מלווים צמודים רכב הסעה צמוד רכיבת גמלים ב"סהרה

הטיול כולל

כרטיסי טיסה
אשרות כניסה למרוקו
רכיבה על גמלים
רכיבה על פרדות
מים במהלך הנסיעה
מופע הפנטזיה של עלי
לינה בבתי מלון
אטרקציות המצוינות במסלול
פנסיון מלא

הטיול אינו כולל
בטוח רפואי
הוצאות אישיות
טיפים למדריכים ולמלווים
כל מה שתחת הסעיף אינו כולל

דמי ביטול
30 יום לפני הטיול 350$
14 יום לפני הטיול 50%
10 ימים לפני הטיול יגבה התשלום במלואו

במהלך הטיול ייתכנו שינויים לפי החלטת הצוות המקצועי

חוצי גבולות חופשה בעיצוב אישי

צור קשר