אירופה

אירופה:בכדי לגלות כפרים לא מתויירים ומיוחדים לא צריך להרחיק עד למרחבי סין או יערות הודו במסענו ביבשת אירופה מנסים אנו לחקור ולגלות את אותם כפרים ציורים אשר נשתמרו הן מבחינה תרבותית והן מבחינת חיי היום יום . אירופה היא יבשת מבחינה היסטורית ותרבותית. ותת-יבשת מבחינה גאוגרפית. היא נמצאת בחלקה המערבי ביותר של יבשת העל הקדומה אירואסיה, שבחצי הכדור הצפוני. בכל מדינה ישנם כפרים ועירות אשר מבחינתנו הן כמסע בזמן ואנו שואפים לגלות להנגיש וטייל במרביתם.
אושגולי בגאורגיה הכפר המיושב הגבוהה באירופה יושב ברכס הקווקאז הגובהה.
ראונדסטון (Roundstone) באירלנד הוא כפר דייגים קטן ויפה. כל כך קטן, שגרים בו רק 240 תושבים רוב תושבי הכפר מתפרנסים מגידול אוכמניות מהטעימות אשר תוכלו לטעום..
Folégandros ביוון הוא כפר קטן המונה 700 אנשים בלבד הכפר עתיק בכללו ללא המוני תיירים אוניות פאר וקניונים אך הוא מציע תחנות רוח עתיקות מעץ חופים לבנים וסמטאות ציוריות.
Giornico הוא כפר קטן ומקסים בשוויץ הנמצא לצד אגם לוקארנו עם בתי אבן מהמאה ה14.
Tisvildeleje בדנמרק הוא כפר קטן ויפה
St. Mawes באנגליה הוא כפר דייגים שקט בדרום Cornwall, שלאורכו בתים לבנים ויפים עם יחוד של כפר דייגים.
St.-Geniès בצרפת הוא כפר קטן בחבל דורדון אשר מתמחה בחוויה קולינרית מדהימה והן פטריות הכמהין וכבד האווז המפורסם סיור בסמטאות הכפר הוא חוויה בלתי נשכחת.
Hall הינו כפר קטן בחבל טירול באוסטריה אשר הוקם בשנת 1303 ונשתמר בצורה מופלא בזכות הבנייה עם חומרי גלם מצויינים.
הכפר Terschelling בהולנד הוא הכפר עם המגדלור העתיק ביותר בהולנד הכפר מוקף בשדות ירוקים עם בתים ציוריים וגגות אדומים בשעות הערב נוצרת בכפר אוירה יחודית כאשר התושבים יוצאים לרחוב הראשי לשבת לשתות.
גבולותיה של יבשת אירופה:
בצפונה אירופה גובלת באוקיינוס הקרח הצפוני.
במערבה – באוקיינוס האטלנטי.
במזרחה – בהרי אורל ובים הכספי.
ובדרומה – בים התיכון ובים השחור.
כ-50 מדינות מרכיבות את אירופה, כאשר רוסיה היא הגדולה ביותר, ואילו הוותיקן היא הקטנה ביותר. אירופה משתרעת על כ-10,180,000 קמ"ר, והיא היבשת השישית בגודלה בעולם. עם זאת, היא אחת היבשות המאוכלסות בעולם . כ-11% מאוכלוסיית העולם מתגורר ביבשת זו, 742.5 מיליון נפשות (לשנת 2013).
הגבול בין אירופה ואסיה מוגדר על ידי שרשרת הרי אורל ברוסיה. הגבול הדרום-מזרחי בין היבשות איננו מוגדר מבחינה אוניברסלית. אפשר שנהרות האורל והאמבה מהווים גבול, הממשיך בים הכספי, נהרות קומה ומניץ' או הרי הקווקז, ועד הים השחור; מצרי הבוספורוס, ים מרמרה ומצרי הדרדנלים הם סוף קו הגבול האסייתי. הים התיכון בדרום מפריד בין אירופה ובין אסיה ואפריקה, אך למרות זאת, מלטה הסמוכה לאפריקה וקפריסין הסמוכה לאסיה נחשבות לחלק מאירופה. הגבול המערבי הוא האוקיינוס האטלנטי אולם איסלנד, השוכנת הרחק, בדרך לאמריקה, נחשבת לחלק מאירופה. ישנו דיון מתמשך עד היום באשר לשאלה היכן נמצאת נקודת המרכז הגאוגרפי של אירופה.