להזמנות חייגו 0544828213
טיולי נכים

איטליה טוסקנה פבואר

מסע בלתי נשכח אל 4 חגיגות הקרנבלים בצפון איטליה וטוסקנה:

קרנבל הניוקי בורונה, קרנבל המסכות בונציה, קרנבל הבובות בויארג'ו וקרנבל התפוזים באיבראה.

מסלול הטיול:

יום 1: תל אביב למילאנו

מילאנו, בירת העיצוב והאופנה

הבוקר נשים פעמינו למילאנו, בירת העיצוב, האופנה והמסחר של איטליה. נצא לסיור מודרך בין אתרי מרכז העיר: נצפה ונבקר בדואומו המרשים, נעבור דרך הגלריה של ויטוריו עמנואל השני ונצפה בבית האופרה המפורסם לה סקלה. נטייל ב’מרובע הזהב’ – אזור חנויות המעצבים הידועים, רחובות המוקדשים כולם למעצבי אופנה והמותגים הגדולים בעולם, ונספוג את אווירת בירת האופנה האיטלקית. זמן פנוי לשוטט במדרחוב הראשי של מילאנו – קורסו ויטוריו עמנואלה.ובסוף הגעה למלון באזור ורונה וארוחת ערב.

 

יום 2: קרנבל הניוקי בורונה

ורונה אמפיתאטרון

יום שלם בעיר האוהבים – ורונה. נבקר בפיאצה ברה ונתרשם משלל הבתים הצבעוניים הניצבים בה. נצפה באמפיתאטרון הרומי המרשים ונלמד על פסטיבל האופרות המתקיים בעיר מדי שנה. נמשיך לסיור בכיכר התבלינים הססגונית ונפקוד את מרפסתה של יוליה גיבורת מחזהו של שייקספיר. בשעות הצהריים נתכנס למרכז העיר לתהלוכת הקרנבל, בראשה יצעד ‘מלך האהבלים’ או בשמו המקומי ‘מלך הניוקי’, המאכל העומד במרכז הקרנבל. התהלוכה הססגונית תנוע ברחובות העיר וישתתפו בה עשרות תזמורות, להקות ריקוד של ילדים, מבוגרים ונוער מכל שכונות העיר וסביבותיה. היכונו למטר של קונפטי (Coriandoli) וסוכריות. חזרה למלון וארוחת ערב.

יום 3: קרנבל המסיכות בונציה

קרנבל המסיכות בונציה

את היום נקדיש לקרנבל המסכות של ונציה, ההופך את העיר המיוחדת שביום יום היא תפאורה חיה ונושמת לבמת תיאטרון ענקית, המארחת תחפושות ומסכות ומשמרת מסורת בת מאות שנים. נסייר בסמטאות העיר הלבושה חג בדרכנו לגשר החשוב באי – הריאלטו. נתרשם משאר מאפייני העיר: ה’באקארו’ הונציאני – ומשקה ה’ספריץ’ המקומי, חנויות המסכות והתחפושות. בשעות אחר הצהריים נתכנס למרכז החגיגות ומופעי הרחוב בכיכר סן מרקו ונשתלב בקהל החוגגים בתחפושות בשלל צבעים, דמויות מהעבר ומההווה, והכל באווירת קרנבל בלתי נשכחת.

יום 4: קרנבל הבובות בויארג'ו

קרנבל הבובות בויארג'ו

הבוקר נצא דרומה לכיוון חבל טוסקנה ליעדנו החגיגי הבא קרנבל הבובות של ויארג’ו. נגיע לויארג’יו לקראת צהריים, ונשתלב באווירת הקרנבל והתהלוכה המסורתית. התהלוכה גרנדיוזית ובמרכזה מובלות בובות ענק ברחבי העיר על גבי פלטפורמות ממונעות מלוות בלהקות ריקודים מוזיקה ושירים. בובות הענק המככבות במרכז החגיגות, נישאות אל על ומתארות דמויות סאטיריות מקומיות, ואירועים גלובליים שונים. נהנה מחגיגה של צבעים תחפושות ומוזיקה, פולקלור מקומי וססגוניות ללא גבול המאפיינים את אחד הקרנבלים המיוחדים באיטליה. הגעה למלון באזור ג'נובה וארוחת ערב.

יום 5: קרנבל התפוזים באיבראה

קרנבל התפוזים באיבראה

בשעות הבוקר נשים פעמינו צפונה לחבל פיימונטה. בין נופים מרהיבים ושדות אורז למכביר נגיע ליעדנו הבא העיירה איבראה, החוגגת גם היא את הקרנבל אך בצורה שונה. נכנס לכיכר העיר ולרחובותיה ונצפה במחזה יחודי, בו נערכים קרבות תפוזים “מסורתיים” בהם תושבי העיר המחולקים לשכונות, מטילים בחמת זעם זה על זה תפוזים טריים נוטפי מיץ והעיר כולה נצבעת בכתום וריח התפוזים נישא מכל עבר. הגעה למלון בטורינו וארוחת ערב.

יום 6: טורינו

טורינו בירת מחוז פימונטה

את היום נקדיש לטורינו בירת מחוז  פימונטה וזו פיימונטה, למרגלות האלפים. נצא לסיור הכרות עם מרכז העיר. נתחיל בפיאצה קסטלו המיוחדת בה ניצבת המצודה המגלמת את התפתחותה האורבנית של העיר מהתקופה הרומית ועד ימינו. נכנס לכנסיית סן לורנצו ששימשה כקפלת התפילה הפרטית של דוכסי סבוי, נמשיך דרך גלריית סובאלפינה אל ארמון קאריניאנו ונסיים בכיכר סן קרלו, המכונה ‘הסלון של טורינו’. זמן פנוי ליהנות מבתי הקפה המסוגננים ומהחנויות היפות של ויה רומא. לאחר הפסקת הצהריים נבקר במוזיאון המכוניות המדהים של טורינו בו נראה ונחווה את התפתחות המכונית במאה שנה. חזרה למלון בטורינו וארוחת ערב.

יום 7: טיסת בוקר ליושו

סיור בפארק ולנטינו

נפתח את היום בסיור בפארק ולנטינו שעל גדת נהר הפו וסייר בכפר הימי ביניימי. נעלה לתצפית מבזיליקת סופרגה ונפרד מטורינו. נצא לכיוון מילאנו. נעצור במרכז קניות ענק לחגיגת קניות של מוצרים איטלקיים לקראת סיום טיולנו. הגעה למלון באזור שדה התעופה של מילאנו וארוחת ערב.

יום 8: ממילאנו לתל אביב

בבוקר נצא לשדה התעופה של מילאנו לטיסה חזרה ארצה.

 

תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם לשינויים בתוכניות הקרנבלים השונים על ידי הצוות המקצועי 

  • התכנית הנ"ל יכולה להשתנות בעקבות סיבות של מזג אויר ו/או שינוי מועדי טיסות.
  • כל מטייל/ת חייב/ת להיערך עם ביטוח רפואי (לרבות נסיעות וכבודה אישית).
  • מדינת איטליה טרם נערכה באופן מלא לקבל את התיירים עם צרכים פיזיים הדורשים נגישות של כיסאות גלגלים ואמצעי עזר שונים למטרות נגישות.
  • אנו עושים את כל המאמצים ,ככל שביכולותינו ,לאפשר ולהעניק לרווחת התייר עם צרכים פיזיים מיוחדים , את המקסימום על מנת שיקבל את השירות הטוב ביותר באיטליה.