טיולי נכים

טיול מאורגן למרוקו הקסומה 14 ימים 13 לילות

טיול מאורגן למרוקו מסע שהוא שילוב של ניגודים מהנוף המדברי להרי האטלס המושלגים, עמקים ויערות עשירים טיול שהפך להיות מאד פופלארי לאחרונה ובעצם אין בזה פלא – זו מדינה שיש בה הכל! טיול במרוקו מתאים לזוגות בירח דבש, לטיולי שורשים, לטיולי אתגר וגם לקבוצות מאורגנות

מסלול הטיול:

יום 1: הגעה ת"א – אירופה – קזבלנקה

המראה משדה התעופה בן גוריון על פי השעה הנקובה בכרטיס. יש להגיע לשדה התעופה כ- 3 שעות לפני הטיסה המראה מנתב"ג לקזבלנקה דרך יעד באירופה. לאחר סידורי הכניסה נמשיך לקזבלנקה, בירה הכלכלית – מסחרית של מרוקו. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור היכרות ראשוני באתריה המפורסמים של העיר.

יום 2: קזבלנקה – רבט – פס 

היום נסע לרבט, בירת מרוקו. עיר מלכות עתיקה, המשלבת בתוכה ישן עם חדש. נבקר באתריה, ברחבת ארמון המלך מומחד השישי ונתרשם מפאר המבוא לארמון, ובמוזוליאום בו טמונים המלכים מוחמד ה-V ובנו חסן ה II. נראה את שרידי המסגד טור חסן שנבנה במאה ה- 12 ונסייר בקסבה העתיקה. נצפה על העיר סאלה הנחצית ע"י נהר הבורגרג הנשפך לאוקיינוס האטלנטי. המשך נסיעה לעיר פס, להתארגנות ולינה במקום.

יום 3: פס

נתחיל את היום בסיורים באתרי העיר פס- הבירה הדתית תרבותית של מרוקו. נסייר במלאח היהודי, ובבית הכנסת אבן דנאן, אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. ובאתרים יהודיים נוספים ברחבת ארמון המלוכה ובמדינה העתיקה (פאס אל באלי) המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים ברחובותיה הצרים. נצא במאורגן לערב פולקלור פאסי.

יום 4: פס – שפשואן- – פס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר המיוחדת בהרי הריף העיר "שפשואן" העיר שעד המאה ה-19 לא היתה בה כניסה לנוצרים. בתום הסיור במידה ויותר הזמן נכנס לעיר מכנס, עיר החכמים היהודיים של מרוקו, עיר בת מיליון תושבים והאימפריאלית השלישית של מרוקו. נבקר בעיר העתיקה ובכיכר המרכזית שלה, ברובע היהודי העתיק ובתלמוד תורה, בשער המלכותי והמפואר של העיר העתיקה, באב אל מנצור. ומשם נשוב ללון בעיר פס, להתארגנות ולינה במקום.

יום 5: פאס – איפראן – מידלת – א-ראשידיה – ארפוד

עם בוקר נעזוב את פס, ניסע דרומה איפראן, עיירת קיט בלב שמורת טבע, במרום הרי האטלס התיכון. נסייר רגלית בעיירה המקסימה המכונה שוויץ של מרוקו. נעבור ליד כפרי רועים נוודים ונגלוש אל שולי הסהרה. נמשיך בנסיעה לריש, השוכנת בפתחו של הנהר הגדול זיז המשקה את נאות תאפילאלת. שם נפגוש לראשונה בנופים של נאות המדבר: קסבות בנויות מלבני בוץ זרועות בין דקלים לאורך הנהר זיז. לקסאר א-סוק. לקראת ערב נגיע אל העיירה ארפוד, בלב נווה המדבר תפיללת. העברה למלון וארוחת ערב.

יום 6: מרזוגה – פוגארות – טנרירט – ווארזאזאת

עם שחר נצא לסיור ג'יפים לראות את הזריחה על חולות המרזוגה. משם נמשיך לכיוון העיר ארפוד נראה את בארות המים היבשים שרשרת (פוגארות) שיטה מיוחדת של המקומיים לאגור מים. נסייר בקניון "הטודרה" שאורכו 600 מ' וקירותיו הזקופים מיתמרים לגובה עד 400 מ' אחד המקומות היותר יפים ומעניינים של מרוקו. ניסע בדרך "אלף הקצבות" בתים הבנויים כולם בסגנון הבניה היחודי של המדבר שרבים נהרסו ובמקומם נבנו חדשים. נצפה בקסבת טאורירט וסיור באתרי ווארזאזאט.

יום 7: ווארזאזאת – אית בן חאדו – מרקש

היום ניסע בתוואי נופים מרהיב. נצא תחילה אל הקסבה המרשימה איית בן חאדו- הממוקמת למרגלות ההרים ומתנשאת כמבצר הבנוי מאבן חול אדומה. אם כל הקסבות שנבנתה ב-מאה ה16 ושימשה לאתר צילומים לסרטים כמו: גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד… משם ניסע תוך חציית הרי האטלס הגבוה, דרך נוף הררי עוצר נשימה, נחצה את "הטישקה", עד ל"פנינת הדרום", מרקש.

יום 8: מרקש – אוריקה – מרקש

לאחר ארוחת הבוקר נטפס אל לב האטלס הגבוה דרך עמק האוריקה השופע ירק ומים, באזור הרי האטלס המשמש למפלט בקיץ לתושבי מרקש. נתרשם מצורת החיים בכפרים הברברים. אחה"צ נחזור לעיר "מרקש". נבקר בכיכר המרכזית ע"ש ג'מע אל-פנה, שם הקצב הדינאמי של העיר בא לידי ביטוי במלוא עצמתו, בדוכני מזון, מופעי רחוב של להטוטנים, אקרובטים, מאלפי קופים, נחשים, מגלי עתידות, קוסמים, לוחשים ועוד.. נבקר במדינה הצבעונית והמרתקת של מרוקו.

יום 9: מרקש- אימליל – מרקש

הבוקר נסע לסיור לאימליל שם מרכב על פרדות נאכל ארוחת צהריים אצל הברברים ונשוב ונסייר בעיר האימפריאלית השנייה "מרקש"- הלב הפועם של מרוקו. העיר המפורסמת בעיקר בשווקיה הססגוניים ובעושר המונומנטים שבה, המייצגים את שושלת מרוקו. בערב נצא למופע פולקלור ב"פנטזיה של עלי".

יום 10: מרקש – אגדיר

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בגני המנרה, המוקפים ב-12 אלף עצי זית, נצפה במסגד הכותביה ששימש מקום לירידי סופרים, אותו בנה יעקוב אל מנסור. בביהכ"נ סלאת לא-עג'אמה ובארמון לה באהיה, בתום הסיור נעזוב את העיר מרקש ונמשיך לכוון עיר הקיט והנופש, אגדיר. נעבור באזור עצי הארגאן, במידה ויתאפשר נבקר באחד המפעלים המזקקים שמן ונמשיך בנסיעה עד שנגיע לאגדיר. העברה למלון וארוחת ערב.

יום 11: אגדיר

יום מוקדש לסיורים באתריה המרכזיים של העיר. נצא לראות את הדייגים על ספינותיהם חוזרים עם השלל. נעלה אל המצודה החולשת על העיר ,נבקר באיזור התיירותי והמסחרי של אגדיר אשר לאורך החוף. נבקר בשוק אל-חד, המונה למעלה מ1000 חנויות. (במידה והשוק סגור, נגיע לשוק עין-זגיין) ולאחר הסיור נחזור למלוננו וארוחת ערב.

יום 12: אגדיר- איסווירה- קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מהעיר אגדיר ומשם נגיע לעיר אוסווירה לחופו של האוקיינוס עיר לבנה שחלונותיה כחולים מוקפת חןמה שצבעהחום-אדמדם .ברובע היהודי נעלה לקבר הצדיק רבי חיים פינטו זצ"ל .נמשך לכיוון קזבלבקה .עברה למלון וארוחת ערב

יום 13: קזבלנקה

יום של סיורים ושווקים נבקר ברחבת מסגד חסן השני הגדול של העיר    בכיכר מוחמד החמישי .בבת הכבסת פואר של קהילת יהודי קזבלנקה "בית אל".. נבקר בטיילת לה קורניש . ברובע אנפה  בשוק חובוס נסע לכיוון הטיילת לה קורניש

נחזור למרכזה של העיר להשלמת קניות בשוק המדינה.חזרה למלון

יום 14: חזרה, קזבלנקה – אירופה – תל אביב

הבוקר נשים פעמינו אל עבר שדה התעופה הלאומי של קזבלנקה. לטיסה חזרה לתל אביב דרך יעד אירופי,אנו ננחת אור ליום ה-15. תם ונשלם הטיול!

 

ייתכנו שינויים על פי החלטת הצוות המקצועי 

  • התכנית הנ"ל יכולה להשתנות בעקבות סיבות של מזג אויר ו/או שינוי מועדי טיסות.
  • כל מטייל/ת חייב/ת להיערך עם ביטוח רפואי (לרבות נסיעות וכבודה אישית).
  • אשרת כניסה לסרילנקה (ויזה).
  • מדינת 'סרילנקה' טרם נערכה באופן הנדרש לקבל את התיירים עם צרכים פיזיים הדורשים נגישות של כיסאות גלגלים ואמצעי עזר שונים למטרות נגישות.
  • אנו עושים את כל המאמצים ,ככל שביכולותינו ,לאפשר ולהעניק לרווחת התייר עם צרכים פיזיים מיוחדים , את המקסימום על מנת שיקבל את השירות במגבלות הקיימות במדינת 'סרילנקה'.