להזמנות חייגו 0544828213
טיולי נכים

טיול מונגש לגאורגיה יולי 2024

טיול לגאורגיה הוא טיול אל אחת הארצות המרתקות בעולם. זוהי אחת המדינות באסיה היפות ביותר הנופים אדירים עוצרי נשימה ומגוון של תרבויות ואמונות המתקיימים זה לצד זה. כשחושבים על גיאורגיה, מדמיינים את רכס הרי הקווקז הגדול והרים מטורפים, עמקים עוצרי נשימה, כנסיות עתיקות, מים בכל פינה וירוק שעוטף ברוך את כל המדינה.

מסלול הטיול:

יום 1: הגעה לגאורגיה,  ת“א – טביליסי לינה

Georgia-Tbilisi-Trip-01
טביליסי – עיר הבירה של גאורגיה.

טיסה משדה התעופה בן גוריון על פי השעה הנקובה בכרטיס. יש להגיע לשדה התעופה כ- 3 שעות לפני הטיסה.

הגעה לטבילסי צ'אק אין ולינה

יום 2: חבל היין "קאחתי"

חצ'פורי המאכל הלאומי
חצ'פורי המאכל הלאומי

הבוקר נצא לטייל בחבל היין "קאחתי" הממוקם באזור המזרחי של גאורגיה עתיר בגפנים ויקבים. ניסע בדרכי עפר דרך כפרים שתושביהם חיים כמו לפני מאות שנים. ככל שיותיר הזמן נבקר באחד מבתי הכפר לחוות חוויה אותנטית זו.

לדעת הגאורגים גאורגיה היא ארץ המוצא של היין. קיים מחקר ארכיאולוגי המציג עדויות לקיומה של תרבות יין בגאורגיה לפני 7000 שנה. רבים מאמינים כי המילה האנגלית “wine“ נגזרת מהמילה הגאורגית “gvino“.

היין ממלא תפקיד מרכזי בטקס הכנסת האורחים הגאורגי משמש כסמל לידידות. נבקר בעיירה ציורית מדהימה ששמה "סיגנארי", אשר שוחזרה לאחרונה ידועה כ“מלכת היופי“ של העיירות בגאורגיה. עיירה זו הממוקמת על פסגת גבעת "קחתי" מסוגרת בחומות המגן הארוכות הסובבות אותה. החומות נבנו בימיו של המלך ארקלה השני במחצית השנייה של המאה ה-18.

לאורך החומה 26 מגדלים הנקראים על שמם של כל אחד מכפרי הסביבה. המקום שימש בעבר כמקום מפלט. מהעיר נצפה לעבר נופים נהדרים של עמק "אלאזאני" והרי הקווקז הגבוהים. נעשה הליכה על החומות של העיירה ונבקר בצריחים ומגדלי השמירה של העיר. בשעות אחר הצהריים, נאכל ארוחה גיאורגית טיפוסית כוללת יין שיוצר בייצור ביתי. נשתה כוס לחיים בהנחייתו של “הטמאדה“ ונלמד את מנהגי השולחן הגאורגי. (הארוחה אינה כלולה בחבילה וניתנת בתשלום ע"פ החלטת / בקשת המשתתפים בטיול ובתיאום עם המדריך).

נצפה בתהליך האפייה של ה“פורי“ הלחם הגאורגי ובתהליך הכנתו של הממתק הגאורגי “צורצחלה“ העשוי מאגוזי מלך עטופים במרקחת ענבים. לינה או בטביליסי או סיגנארי.

 

יום 3 : נהר מטקווארי

נהר מטקווארי
נהר מטקווארי

הבוקר נצא לטיול בבירה השוכנת על גדות הנהר מטקווארי.
נצעד לאורך שד' רוסטבלי המדהימות ,נתרשם משחזור המבנים שנעשה ביד אומן השיפוץ שנערך בכל בניין ובניין.
נחלוף על פני בניין האופרה ובניין הפרלמנט, משם נמשיך אל עבר כיכר החופש ,אל הרובע העתיק בו נבקר במרחצאות הגופרית,ברובע היהודי ,בבית הכנסת, נבקר במבצר נאריקאלה התצפית המרהיבה המשקיפה על כל העיר.
נמשיך לטייל במדרחוב שרדן אשר שופץ ושוחזר להפליא, בתוך הסמטאות הוקמו מסעדות, בתי קפה וגלריות לאומנות.
לבסוף נגיע לקתדרלת השילוש הקדוש המפוארת ונטייל ברחובותיה המרכזיים של העיר.

לינה בטביליסי

יום 4: מנזר ג'ווארי

העיירה מצחטה
העיירה מצחטה

הבוקר נצא לכיוון מנזר ג'ווארי, אחד המנזרים היפים והחשובים בגאורגיה. משם נמשיך למצחטה שהיא אחת הערים המעניינות במדינה והמקום הטוב ביותר ללמוד על ההיסטוריה הגאורגיאנית.העיר שימשה כבירתה של גאורגיה בין המאה ה 3 – לפנה“ס ועד המאה ה 5 – לספירה,זוהי העיר בו קיבלה גאורגיה על עצמה את הנצרות. מצחטה היא מקום מצוין לראות דוגמאות לאדריכלות גאורגיאנית מוקדמת וזו נמצאת באתרים המרכזיים של העיר. מצחטה נמצאת במרחק של כחצי שעה נסיעה מעיר הבירה ויושבת על מפגש הנהרות מטקווארי וארגווי מהווה מרכז דתי של גאורגיה.מצחטה ידועה גם בשם "ירושלים הקטנה", בא קבורים מלכי גאורגיה. נתרשם מקתדרלת סווטיצחובלי שנקראת: "העץ נותן החיים", נשמע את הסיפור של סידוניה שנקברה במקום ועל קברה צמח עץ ונבין את הקשר היהודי לנצרות בגיאורגיה. חזרה ללינה בטביליסי .

יום 5: הרי קזבגי

הרי קזבגי
הרי קזבגי

הבוקר ניסע לכיוון "קזבגי" דרך נופים הרריים מדהימים. נצפה לעבר הרים המתנשאים לגובה של כ-5000 מטר. ניסע לאגם "זינוואלי" אשר מימיו זורמים לתחנת כוח המייצרת את החלק הארי מצריכת החשמל של טביליסי רבתי.

נמשיך בנסיעה למבצר "אנאנורי" אשר שימש מקום התבצרותם של ראשי השבטים הגאורגים בעבר. נחצה את הגבול הגיאוגרפי בין אירופה לאסיה ונמשיך לקווקז הגבוה. נבקר במונומנט האחווה שהוקם על ידי הרוסים לציון 200 שנות ידידות בין המדינות.

נמשיך בנסיעה באזורים הרריים מרהיבים בכביש המוביל אל עבר הר הגעש הכבוי "קזבגי".

ההר השני בגובהו בגאורגיה המתנשא לגובה של 5047 מ‘. ההר מכונה על ידי המקומיים “הקרחון“, שכן פסגתו מושלגת במהלך כל ימות השנה ונופו הוא מן המרהיבים בקווקז. בדרכנו חזרה נעצור באתר הסקי האיכותי בגודאורי שנמצא שעתיים מטביליסי, לינה בקווקז/ טביליסי.

יום 6: מסטיה – גורי עיר הולדתו של סטאלין

Georgia-Mestia-Trip-01
מסטיה שבצפון-מערב גאורגיה

נסיעה ארוכה לכיוון מסטיה, בדרכנו נעצור בגורי עיר הולדתו של סטאלין, שליטה לשעבר של ברית המועצות. מוזר כיצד העריץ זוכה להערכה רבה עד עצם היום הזה על ידי בני עירו. נטייל סביב המוזיאון שנבנה עבורו ונתארח במשרדו ובקרון הרכבת ששימש אותו במשך שנים לכל נסיעותיו מכיוון שסטאלין היה פחד מטיסות. משם נמשיך לקוטאיסי העיר השנייה בגודלה בגאורגיה, שהיא אחת הערים היפות והעתיקות במדינה. העיר השוכנת במערב גאורגיה, על גדות נהר Rioni, שימשה כבירת האזור מספר פעמים במהלך ההיסטוריה וקיימים בה אתרים ארכיאולוגיים רבים. נמשיך בדרך היפה לאורך מישור החוף לכיוון זוגדידי ומשם נמשיך לטפס לכיוון מסטיה סוונטי – הלא הוא הקווקז הגבוה. הדרך מדהימה ביופייה והנופים הנשקפים ממנה הם מהיפים והמיוחדים בעולם. בערב נגיע למסטיה שהיא המרכז האדמיניסטרטיבי של אזור רמת סוונטי הדרמטי. עיירה קטנה זו ניצבת כמונומנט רב רושם של התכנון הארכיטקטוני הגיאורגי. המגדלים הסוונטיים של מסטיה מתנוססים כיער סלעים תחת הריה הגבוהים ביותר של גיאורגיה. לינה במסטיה

יום 7 : כפר אושגולי

כפר אושגולי
כפר אושגולי

הבוקר נצא לכפר אושגולי כפר זה הוכרז לשימור בידי אונסקו. אושגולי נחשב לכפר הגבוה ביותר בכל רחבי אירופה ובו מגדלי שמירה רבים. בשל גובהו הרב הוא מושלג מרבית ימות השנה. ביום השוררת בו ראות טובה, הכפר צופה ישירות אל עבר ההר הגבוה ביותר באירופה, ההר שחרה (5068 מטרים( חזרה ללינה במסטיה

יום 8: הרי הקווקז

Georgia-The-Caucasus-Mountains
הרי הקווקז

הבוקר נמשיך בטיול בחבל סוונטי המדהים.החבל נמצא בצפון מערב גאורגיה. הנוף השולט בחבל הוא פסגותיהם של הרי הקווקז, ביניהם הר שחארה הגבוה ביותר בגאורגיה, המתנשא לגובה 5,201 מטרים.חבל ארץ הררי, פראי ומבודד זה הוא לבטח אחד האזורים היפים בגאורגיה מהמקומות היפים בעולם. אזור סוונטי לא עבר דיכויים של כובשים ותושביו שמרו על שפתם ומסורתם העתיקה. נסייר באזור ובערב נשוב ללינה במלון

יום 9 :בטומי 

בטומי עיירת הנופש
בטומי עיירת הנופש

הבוקר נצא בדרך המרהיבה לכיוון בטומי עיירת הנופש מקסימה השוכנת למרגלות הים השחור נחשבת לאחת היפות בערי גאורגיה. נעבור דרך מערות ומפלים בנופים מרהיבים בישובים כפריים שעצרו מלכת. לינה בבטומי.

 

 

יום 10 :טביליסי וחזרה לארץ

חוצי גבולות טיולי נכים
חוצי גבולות טיולי נכים

הבוקר נמשיך בטיול, בבטומי מחכה לנו חוף ים, טיילת ארוכה ובה נמצאים בתי קפה. בטומי מצטיינת בצמחייה תת – טרופית ומעיינות חמים. העיר מתפתחת בקצב מדהים והמטייל בה מרגיש אווירה של עיר נופש. נחזור לטביליסי ונצא לשדה התעופה חזרה לישראל מלאי חוויות מאחת המדינות היפות בעולם, מהכנסת האורחים הגאורגית המיוחדת ומהמטבח המשובח שלה.

 

 

 

יתכנו שינויים על פי החלטת הצוות המקצועי 

  • התכנית הנ"ל יכולה להשתנות בעקבות סיבות של מזג אויר ו/או שינוי מועדי טיסות.
  • כל מטייל/ת חייב/ת להיערך עם ביטוח רפואי (לרבות נסיעות וכבודה אישית).
  • אשרת כניסה לגאורגיה (ויזה).
  • מדינת 'גאורגיה' טרם נערכה באופן הנדרש לקבל את התיירים עם צרכים פיזיים הדורשים נגישות של כיסאות גלגלים ואמצעי עזר שונים למטרות נגישות.
  • אנו עושים את כל המאמצים ,ככל שביכולותינו ,לאפשר ולהעניק לרווחת התייר עם צרכים פיזיים מיוחדים , את המקסימום על מנת שיקבל את השירות במגבלות הקיימות במדינת 'גאורגיה'.