טיולי נכים

טיול מאורגן גאוגרפי לגאורגיה יוני

טיול לגאורגיה הוא טיול אל אחת הארצות המרתקות בעולם. זוהי אחת המדינות באסיה היפות ביותר הנופים אדירים עוצרי נשימה ומגוון של תרבויות ואמונות המתקיימים זה לצד זה. כשחושבים על גיאורגיה, מדמיינים את רכס הרי הקווקז הגדול והרים מטורפים, עמקים עוצרי נשימה, כנסיות עתיקות, מים בכל פינה וירוק שעוטף ברוך את כל המדינה.

מסלול הטיול:

יום 1: הגעה לגאורגיה,  ת“א – טביליסי לינה

Georgia-Tbilisi-Trip-01
טביליסי – עיר הבירה של גאורגיה.

טיסה משדה התעופה בן גוריון על פי השעה הנקובה בכרטיס. יש להגיע לשדה התעופה כ- 3 שעות לפני הטיסה.

הגעה לטבילסי צ'אק אין ולינה

יום 2: טביליסי – גוורי – מצחטה – טביליסי

הבוקר נצא לטיול בבירה ששוכנת על גדות הנהר מטקווארי. נטייל לאורך שד' רוסטבלי המדהימות ,נתרשם משחזור המבנים שנעשה ביד אומן ומהשיפוץ שנערך בכל בניין ובניין. נחלוף על פני בניין האופרה ובניין הפרלמנט, משם נמשיך אל עבר כיכר החופש ,אל הרובע העתיק בו נבקר במרחצאות הגופרית,ברובע היהודי ,בבית הכנסת, נבקר במבצר נאריקאלה ובתצפית המרהיבה המשקיפה על כל העיר. נמשיך לטייל במדרחוב שארדן אשר שופץ ושוחזר להפליא, בתוך סמטאותיו הוקמו מסעדות, בתי קפה וגלריות לאומנות. לבסוף נגיע לקתדרלת השילוש הקדוש המפוארת .

משם נמשיך למצחטה שהיא אחת הערים המעניינות במדינה והמקום הטוב ביותר ללמוד על ההיסטוריה הגאורגיאנית.העיר ששימשה כבירתה של גאורגיה בין המאה ה 3 – לפנה“ס ועד המאה   ה   5 – לספירה,זוהי העיר בו קיבלה גאורגיה על עצמה את הנצרות.

מצחטה היא מקום מצוין לראות דוגמאות לאדריכלות גאורגיאנית מוקדמת וזו נמצאת באתרים המרכזיים של העיר. מצחטה  נמצאת במרחק של כחצי שעה נסיעה מעיר הבירה ויושבת על מפגש הנהרות מטקווארי וארגווי ומהווה מרכז דתי של גאורגיה.מצחטה ידועה גם בשם "ירושלים הקטנה", בא קבורים מלכי גאורגיה. נתרשם מקתדרלת  סווטיצחובלי שנקראת: "העץ נותן החיים", נשמע את הסיפור של סידוניה שנקברה במקום ועל קברה צמח עץ ונבין את הקשר היהודי לנצרות בגיאורגיה.

חזרה ללינה בטביליסי .

יום 3 : בדרך הצבאית לעבר הקווקז הגבוה – גודאורי

הבוקר ניסע לכיוון "קאזבגי" דרך נופים הרריים מדהימים. נצפה לעבר הרים המתנשאים לגובה של כ-5000 מטר. ניסע לאגם "זינוואלי" אשר מימיו מוזרמים לתחנת כוח המייצרת את החלק הארי מתצרוכת החשמל של טיבליסי רבתי. נמשיך בנסיעה למבצר "אנאנורי" אשר שימש מקום התבצרותם של ראשי השבטים הארגאווים בעבר. נחצה את הגבול הגיאוגרפי בין אירופה לאסיה ונמשיך לקווקז הגבוה. נבקר במונומנט האחווה שהוקם על ידי הרוסים לציון 200 שנות ידידות בין המדינות. נמשיך בנסיעה באיזורים הרריים מרהיבים בכביש המוביל אל עבר הר הגעש הכבוי "קאזבגי". ההר השני בגובהו בגאורגיה המתנשא לגובה של 5047 מ‘. ההר מכונה על ידי המקומיים “הקרחון“, שכן פסגתו מושלגת במהלך כל ימות השנה ונופו הוא מן המרהיבים בקווקז. לינה בטביליסי.

יום 4: טביליסי – קאחתי – סיגנרי – חבל היין

Georgia-Signagi-Trip-01
העיירה סיגנארי

הבוקר נצא לטייל בחבל היין "קחתי" הממוקם באזור המזרחי של גאורגיה עתיר בגפנים ויקבים. ניסע בדרכי עפר דרך כפרים שתושביהם חיים כמו לפני מאותשנים. ככל שיותיר הזמן נבקר באחד מבתי הכפר לחוות חוויה אותנטית זו. לדעת הגאורגים גאורגיה היא ארץ המוצא של היין. קיים מחקר ארכיאולוגי המציג עדויות לקיומה של תרבות יין בגאורגיה לפני 7000 שנה. רבים מאמינים כי המילה האנגלית “wine“ נגזרת מן המילה הגאורגית “gvino“. היין ממלא תפקיד מרכזי בטקס הכנסת האורחים הגאורגי ומשמש כסמל לידידות. נבקר בעיירה ציורית מדהימה ששמה "סיגנארי", אשר שוחזרה לאחרונה וידועה כ“מלכת היופי“ של העיירות בגאורגיה. עיירה זו הממוקמת על פסגת גבעת "קחתי" מסוגרת בחומות המגן הארוכות הסובבות אותה. החומות נבנו בימיו של המלך ארקלה השני במחצית השנייה של המאה ה-18. לאורך החומה 26 מגדלים הנקראים על שמם של כל אחד מכפרי הסביבה. המקום שימש בעבר כמקום מפלט. מהעיר נצפה לעבר נופים נהדרים של עמק "אלאזאני" והרי הקווקז הגבוהים. נעשה הליכה על החומות של העיירה ונבקר בצריחים ובמגדלי השמירה של העיר. בשעות אחר הצהריים, נאכל ארוחה גיאורגית טיפוסית שכוללת יין שיוצר בייצור ביתי. נשתה כוס לחיים בהנחיתו של “הטמאדה“ ונלמד את מנהגי השולחן הגאורגי. (הארוחה אינה כלולה בחבילה וניתנת בתשלום ע"פ החלטת / בקשת המשתתפים בטיול ובתיאום עם המדריך). נצפה בתהליך האפייה של ה“פורי“ הלחם הגאורגי ובתהליך הכנתו של הממתק הגאורגי “צורצחלה“ העשוי מאגוזי מלך העטופים במרקחת ענבים. לינה בטביליסי

יום 5: קוטאיסי – זוגדידי – מסטיה סוונטי

הבוקר נצא בדרך היפה שלאורך מישור החוף לכיוון זוגדידי ומשם נמשיך לטפס לכיוון מסטיה סוונטי – הלא הוא הקווקז הגבוה. הדרך מדהימה ביופייה והנופים הנשקפים ממנה הם מהיפים והמיוחדים בעולם. בערב נגיע למסטיה שהיא המרכז האדמיניסטרטיבי של אזור רמת סוונטי הדרמטי. עיירה קטנה זו ניצבת כמונומנט רב רושם של התכנון הארכיטקטוני הגיאורגי. המגדלים הסוונטיים של מסטיה מתנוססים כיער סלעים תחת הריה הגבוהים ביותר של גיאורגיה. לינה במסטיה

יום 6: מסטיה – אושגולי – מסטיה

Georgia-Mestia-Trip-01
מסטיה שבצפון-מערב גאורגיה

הבוקר נצא לכפר אושגולי כפר זה הוכרז לשימור בידי אונסקו. אושגולי נחשב לכפר הגבוה ביותר בכל רחבי אירופה ובו מגדלי שמירה רבים. בשל גובהו הרב הוא מושלג במרבית ימות השנה. ביום ששוררת בו ראות טובה, הכפר צופה ישירות אל עבר ההר הגבוה ביותר באירופה, ההר שחרה (5068 מטרים( חזרה ללינה במסטיה

יום 7 : מסטיה – בטומי

הבוקר נצא בדרך המרהיבה לכיוון בטומי עיירת הנופש המקסימה השוכנת למרגלות הים השחור ונחשבת לאחת היפות בערי גאורגיה. נעבור דרך מערות יערות ונופים מרהיבים בישובים כפריים שעצרו מלכת. לינה בעיר התיירות בטומי.

יום 8: בטומי

Georgia-The-Caucasus-Mountains
הרי הקווקז

הבוקר נצא לסיור בעיר התיירות בטומי נערוך סיור בטיילת הססגונית נבקר בשכונות העתיקות ונצא לסיור הגן הבוטאני המפורסם שבו ישנם מיני צמחים מכל העולם ובזכות אקלים סאבטרופי השורר באזור הגן משגשג. אם יתאפשר ננסה נערוך הפלגה בים השחור.

יום 9 :בטומי – טביליסי

הבוקר נצא לביקור בגורי עיר הולדתו של סטאלין, שליטה לשעבר של ברית המועצות. מוזר כיצד העריץ זוכה להערכה רבה עד עצם היום הזה על ידי בני עירו. נטייל סביב המוזיאון שניבנה עבורו ונתארח במשרדו ובקרון הרכבת ששימש אותו במשך שנים לכל נסיעותיו מכיוון שלסטאלין היה פחד מטיסות.בהמשך דרכנו נעצור בשדות פריחה יקבים ודוכני מזון כפריים נטעם משלל המטעמים האותינטים שיש לאזור להציע. לינה בטבילסי.

יום 10 :טביליסי וחזרה לארץ

את היום נסייר ברחובותיה קניות אחרונות ונצא לשדה התעופה חזרה לישראל מלאי חוויות מאחת המדינות היפות בעולם, מהכנסת האורחים הגאורגיאנית המיוחדת ומהמטבח המשובח שלה.

הטיול כולל:

  • טיסות ישירות.
  • העברות מהשדה למלון ובחזרה.
  • מיניבוס חדש וממוזג כולל דלק לפי תוכנית הטיול
  • פנסיון מלא
  • לינה במלונות בדרגת תיירות טובה לאורך המסלול כולל ארוחת בוקר וערב
  • כולל ארוחות ערב מסורתיות ואותנטיות ומופע פולקלור באחד מימי הטיול.
  • מלווים מצוות חוצי גבולות
  • * לא כולל ביטוח רפואי ומטען
  • * תשר למלווי הקבוצה
  • ייתכנו שינויים במהלך הטיול על פי החלטת הצוות המקצועי