להזמנות חייגו 0544828213
טיולי נכים

מרוקו יוני 2022

מסלול הטיול:

יום 1: ת"א, מרקש

הנופים המרהיבים של מרקש ישאירו אתכם פעורי פה

המראה מנתב"ג לקזבלנקה דרך יעד באירופה. לאחר סידורי הכניסה נמשיך למרקש, פנינת הדרום של מרוקו. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור היכרות ראשוני באתריה המפורסמים של העיר.

יום 2: מרקש, אימליל  ואוריקה

נבקר בכיכר המרכזית

לאחר ארוחת הבוקר נטפס אל לב האטלס הגבוה, ניסע לאימליל לחצי יום של פרדות. ארוחה אצל הברברים ונמשיך אל עמק האוריקה השופע ירק ומים באיזור הרי האטלס המשמש למפלט בקיץ לתושבי מרקש. נתרשם מצורת החיים בכפרים הברברים. אחה"צ נחזור לעיר מרקש. נבקר בכיכר המרכזית ע"ש ג'מע אל-פנה, שם הקצב הדינמי של העיר בא לידי ביטוי במלוא עוצמתו.נוכל למצוא בסטות שונות של דוכני מזון, מופעי רחוב של להטוטנים, אקרובטים, מאלפי קופים, נחשים,מגלי עתידות, קוסמים, לוחשים ועוד…בתום הסיור נחזור לארוחת ערב במלון.

יום 3: מרקש

סיורים בעיר מרקש

יום מוקדש לסיורים בעיר מרקש. הלב הפועם של מרוקו, המפורסמת בעיקר בשווקיה הססגוניים ובעושר המונומנטים שבה המייצגים את שושלות מרוקו. נבקר בגני המרה המוקפים ב- 12 אלף עצי זית, נצפה במסגד הכותביה ששימש מקום לירידי סופרים אותו בנה יעקב אל מנסור. בבית הכנסת סלאת לא-עג'אמה. בערב נצא במאורגן לערב פולקלורי "פנטזיה של עלי", מופע רב משתתפים מרהיב.

יום 4: מרקש, אסווירה ואגדיר

עיר אסווירה (מוגדור)

הבוקר נצא בדרכנו על ציר חוף האטלנטי, נגיע לעיר אסווירה (מוגדור)שלחופו של האוקיינוס האטלנטי, עיר לבנה שחלונותיה כחולים, מוקפת חומה שצבעה חום-אדמדם המתמחה בעיבוד עץ הערער. נבקר בקבר ר' חיים פינטו. בבית הכנסת בו התפלל בערוב ימיו, בסקאלה של התותחים על החומות ונסיים בנמל הדייג ובדוכנים לממכר דגים טריים היישר מהים. נאכל צהריים במסעדות הדייגים ונמשיך לעיר אגדיר. נעלה למצודה החולשת של העיר, נבקר באיזור התיירותי והמסחרי של אגדיר אשר לאורך החוף.

יום 5: מאגדיר לורזאזאת

סיעה דרך טליווין

הבוקר נעזוב את העיר אגדיר בנסיעה דרך טליווין, נמשיך דרכנו לעיר הסרטים ווארזאזאת

יום 6: מורזאזאת לטינריר דרך הטודרה

קניון הטודרה

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על ג'יפים וניסע אל קניון הטודרה שאורכו 600 מ' וקירותיו הזקופים מיתמרים לגובה עד 400 מ', אחד המקומות היותר יפים ומעניינים של מרוקו. לקראת ערב נגיע ללינה בטינריר.

יום 7: מטינריר לארפוד

עיר ארפוד

מטנריר לאחר ארוחת בוקר, נמשיך לכיוון העיר ארפוד. נראה את בארות המים היבשים שרשרת (פוגארות) שיטה מיוחדת של המקומיים לאגור מים . לקראת ערב נצא לסיור ג'יפים לראות את השקיעה על חולות המרזוגה. נגיע למלון בארפוד, בלב נווה המידבר תפילאלת.

יום 8: מארפוד לפאס דרך מידלת ואיפראן

נהר הגדול זיז

לאחר ארוחת הבוקר נחצה את העיירה ריש השוכנת בפתחו של הנהר הגדול זיז המשקה את נאות תאפילאלת. נמשיך לכיוון הנופים של נאות המדבר: קסבות בנויות מלבני בוץ זרועות בין דקלים לאורך הנהר זיז, או כפי שנקראה קסאר א-סוק, משם ניסע לכיוון מידלת נעצור בעין הסרדו ומשם לאיפראן, עיירת קייט בלב שמורת טבע, במרום הרי האטלס התיכון שנבנתה ע"י הצרפתים לשמש עיירת נופש, המתנשאת לגובה של 1600 מ' מעל פני הים. נצפה במונמנט המרשים של האריה שמשקלו 5 טון. נסייר רגלית בעיירה המקסימה המכונה שוויץ של מרוקו. משם נכנס לקראת ערב לבירה הדתית רוחנית של מרוקו העיר פאס. העברה למלון וארוחת ערב.

יום 9: פאס הבירה

עיר פאס-הבירה הדתית

כולו ייוחד לעיר פאס-הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו אשר שמרה על צביונה העתיק.נסייר במלאח היהודי ובאתרים יהודיים נוספים, ברחבת ארמון המלוכה ובמדינה העתיקה (פאס אל באלי) המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים ברחובותיה הצרים.נצפה על עבודת הבורסקאים, אמני אריגה,נגרות,נחושת,שטיחים, ג'יליז,צמחי מרפא ועוד.נמשיך למפעל הקרמיקה.נצפה במסגד הקראווין ובמוזוליאום של מולאי אידריס.בתום הסיור נחזור למלון לארוחת ערב.לאחר הארוחה נצא לערב פולקלור פאסי.

יום 10: מפאס לטנג'יר דרך שפשאוון וטטואן

הרי הריף העיר שפשאוון

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהעיר פאס. ניסע לעיר המיוחדת בהרי הריף העיר שפשאוון, העיר שעד המאה -19 לא היתה בה כניסה לנוצרים. נפרד מהעיר שפשאוון, נבקר בעיר על אתריה ונגיע ללון בעיר הקוסמופוליטית טנגי'ר.

יום 11: טנג'יר

עיר הצפונית טנג'יר

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר הצפונית טנג'יר. העיר בעלת נמל תיירות ומעבר ימי חשוב לאירופה. נצא לסיור בשוק הקטן ובשוק הגדול של טנג'יר בבית הכנסת ובמרכז העיר.העברה למלון. לאחר ארוחת ערב נצא לטיול רגלי לאורך הטיילת.

יום 12: מטנג'יר לקזבלנקה דרך רבאט

קזבלנקה העיר המרכזית של מרוקו

היום נתחיל את הבוקר מוקדם וניסע תחילה לעיר רבאט. נסייר בעיר הבירה רבאט, עיר המלכות העתיקה. נבקר ברחבת הארמון ובמוזוליאום בו טמונים המלכים מוחמד ה- 5 ובנו חסן ה-2.נסייר ברחבת המסגד תור חסן שנבנה במאה ה- 12.נצפה על העיר סאלה הנחצית ע"י נהר הבורגרג הנשפך לאוקיינוס האטלנטי. לקראת ערב נגיע לעיר הגדולה קזבלנקה-עיר נמל ומרכז העצבים הכלכלי החשוב של מרוקו.

יום 13: קזבלנקה

סיורים שווקים והשלמות

יום של סיורים שווקים והשלמות.נצפה תחילה במסגד הגדול של העיר שנבנה ב- 1993 ובנייתו עלתה 850 מיליון דולר.משם נמשיך ונבקר ברובע אנפה,כיכר מוחמד החמישי, בשוק חובוס ששימש את הצרפתים כשוק עבדים.בית הכנסת המפואר של קהילת יהודי קזבלנקה "בית אל".נחזור למרכזה של העיר להשלמת קניות בשוק המדינה.

יום 14: מקזבלנקה לתל אביב

הבוקר נשים פעמינו אל עבר שדה התעופה הלאומי של קזבלנקה לטיסה חזרה לתל אביב דרך יעד אירופי.

 

ייתכנו שינויים על פי החלטת הצוות המקצועי 

  • התכנית הנ"ל יכולה להשתנות בעקבות סיבות של מזג אויר ו/או שינוי מועדי טיסות.
  • כל מטייל/ת חייב/ת להיערך עם ביטוח רפואי (לרבות נסיעות וכבודה אישית).
  • אשרת כניסה לסרילנקה (ויזה).
  • מדינת 'סרילנקה' טרם נערכה באופן הנדרש לקבל את התיירים עם צרכים פיזיים הדורשים נגישות של כיסאות גלגלים ואמצעי עזר שונים למטרות נגישות.
  • אנו עושים את כל המאמצים ,ככל שביכולותינו ,לאפשר ולהעניק לרווחת התייר עם צרכים פיזיים מיוחדים , את המקסימום על מנת שיקבל את השירות במגבלות הקיימות במדינת 'מרוקו'.